REKLAMA
baner
Jesteś tutaj:>> Aktualności>> Gdzie i jak wpiąć butonierkę?Gdzie i jak wpiąć butonierkę?

18.07.2014
Butonierka to niewielki otwór znajdujący się w lewej klapie marynarki lub żakietu, mylona często z małą kieszonką znajdującą się również po jej lewej stronie.

W marynarkach dwurzędowych spotyka się butonierki w obu klapach. Bardzo często mylimy określenie butonierka z poszetką - ozdobną chusteczką, którą wkładamy do brustaszy – kieszonki umiejscowionej na piersi marynarki.


Garnitur ślubny - Vestus
Fotograf - Mirek Rozwadowski

W dniu ślubu Pan Młody ma wpięty w okolice butonierki żywy kwiat lub mały bukiecik znany jako przypinka.
Przypinkę dopinamy do  klapy marynarki za pomocą długiej szpilki lub agrafki od spodu klapy. Choć znawcy tematu twierdzą, iż przypinanie kwiatka do klapy marynarki, a nie umiejscowienie jej w butonierce jest błędem. Takie rozwiązanie stosuje się tylko w ubiorach damskich i nazywamy ten element korsarzem.


Garnitur ślubny - Vestus
Fotograf - Zebra Design
 
Jeśli  Pan Młody decyduje się na poszetkę - powinna ona  pasować do całości stroju, musi jednak być wykonana z innego materiału niż krawat.
Mimo, że obecnie kwiaty wpina się tylko na wyjątkowe okazje jakimi są ślub i wesele, nasi dziadkowie w latach 20-tych nosili je do strojów codziennych.


Autor tekstu: Vestus - www.vestus.pl


Komentarze


Aktualnie brak komentarzy


Dodaj komentarz

Captcha image
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce Cookies.
Rozumiem i akceptuję.